Šilų bendruomenės viešnagė Lietuvos sporto muziejuje

878 Peržiūros

         2017 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos sporto muziejaus ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos kvietimu Kaune apsilankė Panevėžio rajono Raguvos seniūnijos, Šilų bendruomenės delegacija, kurios sudėtyje buvo Panevėžio rajono savivaldybės vyr. specialistas Alvidas Savickas, Raguvos seniūnijos atsakinga darbuotoja Vida Bernatonienė, Šilų bendruomenės pirmininkė Regina Turulienė, mokytojos Rita Danilevičiūtė ir Ingrida Bučinskienė, Šilų bendruomenės narės Vanda Miliauskienė, Albina Kierienė, Jovita Šimuliūnienė  bei 22 – jų asmenų vaikų ir jaunimo delegacija.


 

28-ąjį kartą surengta ,,Baltijos kelio“ akcija

817 Peržiūros

        Sunku patikėti,  kad prabėgo 28 – eri metai, kai 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50- tąsias Molotovo –Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines, autostrados Vilnius – Klaipėda 105 km Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio, Estijos ir Latvijos liaudies frontų iniciatyva buvo surengta „Baltijos kelio“ akcija - 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, sujungusi trijų Baltijos šalių sostines: Vilnių – Rygą – Taliną.

X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Kaune

796 Peržiūros

   

 

    2017 m. birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune ir Druskininkuose vyko X Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Sporto metams. Ši sporto šventė pritraukė net 4 tūkst. dalyvių iš 26 pasaulio šalių, kurie rungėsi 19 sporto rungčių. Suprantama, kad kiekvienoje sportinėje kovoje siekiama pergalės, aukštesnių rezultatų, tačiau nemažiau svarbu ir tai, kad varžybos vyko labai draugiškoje aplinkoje, gražioje tarpusavio pagarboje. Vyko aktyvus bendravimas, pažintys, pasikeitimas adresais ir kvietimai lietuviams apsilankyti užsienyje, o užsieniečiams dažniau lankytis Lietuvoje. 

Stepas Garbačiauskas ir jo nuopelnai Lietuvos sportui

1023 Peržiūros

 

                                                   Stepas Garbačiauskas 1900 - 1987

 

    Stepas Garbačiauskas - vienas ryškiausių Lietuvos sportinio ir olimpinio judėjimo pradininkų, buvęs futbolininkas, lengvaatletis, sporto organizatorius, žurnalistas, diplomatas - gimė 1900 m. balandžio 17 d. Rygoje. Pirmojo pasaulinio karo audrų nublokštas į Maskvą, kur besimokydamas aktyviai sportavo. Įstojo į  Sokolnikų sporto klubą, kur treniravosi kaip profesionalus futbolininkas, dalyvavo lengvosios atletikos varžybose bei susipažino ir su kitomis sporto šakomis. Savo prisiminimuose jis rašo, kad juos treniravo iš Anglijos pakviesti treneriai, kurie vaikus išmokė ne tik žaisti futbolą, supažindino su lengvąja atletika, bet ir sudarė galimybę mokytis užsienio kalbų.

 

 

Stepas Garbačiauskas su žmona Elena ir dukra Rita Šveicarijoje

Olimpinė diena 2017

903 Peržiūros

   

 

     Kiekvienais metais birželio mėnesį pasaulyje švenčiama Olimpinė diena. Tūkstančiai žmonių dalyvauja sporto ir kultūros veikloje. Organizuojami Olimpinės dienos bėgimai, sporto varžybos, parodos, muzikiniai ir edukaciniai užsiėmimai, seminarai. Olimpinės dienos šūkis „Judėk. Sužinok. Atrask“. Olimpinės dienos tikslas – skatinti sportinę veiklą visame pasaulyje, nepaisant žmonių amžiaus, rasės, lyties ar atletiškumo lygmens.