Gražiai pagerbtas "Makabi“ sporto klubo atminimas

131 Peržiūros

2020 m. spalio 30 d į buvusio ,,Makabi“ sporto klubo aikštę rinkosi gražus būrys Kauno žydų bendruomenės, miesto gyventojų, bei svečių būrys, atėjęs pagerbti ,,Makabi“ sporto klubo dar prieškario laikais buvusią sportinę šlovę ir tą vietą, kur ilgus metus buvo žaidžiamas futbolas, o kartu ir pasigrožėti Gedimino Pašvensko sukurta skulptūra.

Dėl muziejaus lankymo

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, pranešame, kad Lietuvos sporto muziejus NEDIRBS nuo lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d.

Dėl muziejaus lankymo karantino metu

Dėmesio!!!

Nuo 2020 m. spalio 28 d. KAUNE paskelbus karantiną, atnaujinamos muziejaus lankymo taisyklės:

  • PRIVALOMA dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
  • Įeinant į muziejų privaloma dezinfekuoti rankas.
  • Vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikykitės saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai).
  • Laikykitės čiaudėjimo, kosėjimo etiketo.
  • Taip pat, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ (galiojanti redakcija nuo 2020-10-26), muziejuje bus vykdoma lankytojų registracija.

 

Saugokime save ir kitus!

Pagerbtas vienos iškiliausių Lietuvos sporto mokslo atstovių Valerijos Stakionienės atminimas

276 Peržiūros

            Lietuvos sportinis ir olimpinis judėjimas, gimęs dar 1919 m. gegužės 18 d., kai buvo įkurta pirmoji Lietuvos sporto sąjunga, nuėjo ilgą ir garbingą kelią. Nuo tais laikais turimų ir kultivuojamų keturių sporto šakų išaugo iki 144, nuo penkių prieškaryje Lietuvos sportininkų Europos ir pasaulio čempionatuose  iškovotų medalių, imant 1937-2018 metus  Pasaulio olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkai yra iškovoję 31 aukso, 26 sidabro ir 28 bronzos medalius, Pasaulio čempionatuose 422 aukso, 455 sidabro ir 558 bronzos medalius, Europos čempionatuose 676 aukso, 633 sidabro ir 860 bronzos medalių. Todėl pasigilinus vien  tik į šiuos skaičius susimastai, kieno pastangų dėka buvo pasiekti šie laimėjimai.

Lietuvos sporto muziejuje finišavo „Startuko“ stovykla “AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI” 2020

288 Peržiūros

          Lietuvos sporto muziejuje finišavo išskirtinė aštuonių savaičių po 25 vaikus (viso 200 vaikų) Vasaros dienos stovykla, kurią Lietuvos sporto muziejaus bazėje organizavo vaikų sporto akademija „Startukas“. Dalyviai turėjo išskirtinę vasarą su draugais, sportu ir pažintinėmis ekskursijomis bei edukacijomis. Vaikai ne tik smagiai ir aktyviai leido laiką gryname ore sporto muziejaus kiemelyje ugdydami savo fizinius gebėjimus, bet ir formavo stiprios asmenybės savybes. Vaikai bendravo,  bendradarbiavo, stiprino savarankiškumo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, mokėsi prisiimti atsakomybes, reikšti savo nuomonę, ir mokėsi savo išskirtines savybes pateikti kaip privalumą.