Šią savaitę prasidėjo tradiciniu tapęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams – „Olimpinis mėnuo“.

Moksleiviai per keturias projekto savaites turės progą susipažinti su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

„Labai džiaugiuosi ir dėkoju pedagogams ir tėveliams, kurie aktyviai įsitraukia į šią iniciatyvą ir kartu su vaikais dalyvauja projekto veiklose. Tėvų bei mokytojų pavyzdys įkvepia vaikus judėti ir sveikai gyventi.

Pažintis su fizinio aktyvumo, emocinės sveikatos, sveikos mitybos, bendradarbiavimo principais jau pradinėse klasėse – labai svarbi ugdant sveiką, tvirtą ir pilietišką asmenybę“, – sakė projekto globėja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Pavyzdį vaikams rodys ir su temomis supažindins ne tik savo sričių ekspertai, bet ir garsūs sportininkai – olimpinės Lietuvos komandos „LTeam“ nariai. Moksleiviai darys olimpiečių paruoštas mankštas, turės galimybę su sportininkais pabendrauti virtualiose pamokose.

Pirmoji projekto savaitė vaikus kviečia susipažinti su fizinio aktyvumo svarba. Daugiau nei 30 tūkst. pradinukų šią savaitę mankštinsis kartu su vidutinių nuotolių bėgike Egle Balčiūnaite, irkluotoju Dovydu Nemeravičiumi, maratonininke Vaida Žūsinaite, baidarininku Ričardu Nekrošiumi bei sveikatingumo trenere dr. Simona Pajaujiene.

„Mūsų tikslas – vaikų fizinio raštingumo ugdymas, kuris skatina vaikus būti aktyviais visą gyvenimą. Jeigu norime, kad vaikai judėtų, privalome ugdyti jų motyvaciją ir pasitikėjimą savimi, formuoti judėjimo įgūdžius ir lavinti jų fizines ypatybes. Todėl esame dėkingi pedagogams, kurie entuziastingai įsitraukia ir rūpinasi, kad vaikai ne tik kokybiškai judėtų, bet ir atrastų džiaugsmą sportuoti“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Projekte dalyvaujančių klasių pedagogus pasiekė ekspertų paruoštos metodinės rekomendacijos ir įrankiai, padėsiantys įdomiai ir įtraukiai supažindinti vaikus su kiekviena „Olimpinio mėnesio“ tema. Projektas vaikus įtrauks pamokose, pertraukų metu bei namuose – veiklomis kartu su tėveliais.

Šiais metais projekte „Olimpinis mėnuo“ dalyvauja 1900 klasių iš visos Lietuvos.

Informacija iš šaltinio www.ltok.lt