Raimondo Puišio parodos pristatymas muziejuje

2022 m. rugsėjo 7 d. Lietuvos sporto muziejuje įvyko fotomenininko Raimondo Puišio fotoalbumo ir fotografijų parodos „Kalnai simfoniją mums gros“ pristatymas.

Raimondas Puišys yra žinomas keliautojas ir fotomenininkas. Autoriaus albumuose yra svarbi kelionių tema. Fotografijose jungiasi dokumentinis fiksavimas, ir meninė gamtos vaizdų ir kelionių interpretacija.

Fotomenininkas Raimondas Puišys gyvena Kauno rajone, Garliavoje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 2008 m. tais metas jam suteiktas ir meno kūrėjo statusas. 2022 metais priimtas į Lietuvos Žurnalistų sąjungą. Gimė Jurbarke, baigė tuometinę Lietuvos žemės ūkio akademiją. Fotografuoti pradėjo vaikystėje. Dažnas autoriaus fotografijų objektas yra kalnai. Jo fotografijose susijungia didingi gamtos motyvai, keliautojų portretai, sutikti žmonės.

Raimondas Puišys yra  daugelio konkursų užsienyje dalyvis, pelnęs prizus už savo darbus konkursuose Japonijoje ir kitose šalyse. Jis yra surengęs per 70 fotografijos parodų, išleidęs  keletą meninės fotografijos albumų. Naujausias iš jų – „Asmenybė prilygstanti kalnui“, skirtas Lietuvos keliautojų sąjungos prezidento Algimanto Jucevičiaus jubiliejui, kuriame pateikiama ir gana daug Lietuvos keliautojų dokumentinių fotografijų, portretų, fiksuojama jų kasdienybė ir romantiški nuotykiai. Kalbėdamas apie kelionę kaip neatskiriamą savo hobį ir kelionę – kaip fotografijos objektą autorius teigia: „Kelionės, kaip jokia kita veikla, išjudina jausmus, emocijas ir laukimą. Kuo nežinomesnis kelionės tikslas, tuo stipresni pojūčiai. Noras juos patirti ir skatina žmones eiti į kalnus, tam tikra prasme tapti adrenalino narkomanais. Stiprios geros emocijos leidžia geriau pajausti gamtos grožį. Juk kas gali būti maloniau už pasivaikščiojimą kalnuose, ir vakare, ir  tekant saulei?“

Autorius siekia įprasminti gamtos stichijas, kalnų didingumą ir harmoniją, žmogaus, keliautojo buvimą kalnuose, santykį aplinka.

Neatsitiktinai ir knygos pavadinime aktualizuojama ir pabrėžiama asmenybės kaip kalno metafora, kuri simbolizuoja keliautojų ištvermę ir drąsą.