Edukacinės programos

Untitled 2

Lietuvos sporto ekspozicijos ir eksponatai edukacinėje virtualioje erdvėje


Edukacinė sporto įstaigų ekspozicijos ir eksponatų funkcijos yra asmenybę kuriantis žmonių (mokinių, mokytojų, edukatorių) bendradarbiavimas, sąveikaujantis su aplinka, tikslingas edukacinių programų dalyvių tarpusavio bendradarbiavimas ir sąveika. Sportas ir jo edukacinė paskirtis –pagal tam tikras taisykles organizuojama žmonių veikla, derinant fizinius ir intelektinius gebėjimus, skirta varžymuisi, laisvalaikio praleidimui, įvairių įgūdžių lavinimui. Sportuojant gali būti naudojami įvairūs prietaisai, įrengimai bei įtaisai, reikalingi kūno kultūros, sporto pratyboms ir varžyboms, laisvalaikiui ir žaidimams. Programos trukmė – 1val. 30 min., iš kurių 20 min. - teorinės žinios, 40 min. - vaizdinės medžiagos peržiūra, 30 min. - supažindinimas su Lietuvos sporto muziejaus ekspozicija.

Kūno kultūra žmonijos raidoje


Jau senovės Graikijoje filosofas Platonas (427-347 m.pr.Kr.) teigė, kad žmogus nuo gyvulio skiriasi tuo, kad ilsėdamasis darbą pakeičia žaisminiu veiksmu. Ir šiais laikais viena pagrindinių aktyvaus laisvalaikio formų yra kūno kultūra: fiziniai pratimai ir žaidimai. Tačiau kūno kultūra – tai ne tik turiningas laisvalaikis,o svarbi bendrosios kultūros dalis. Programos trukmė – 1val., iš kurių - 15 min.teorinės žinios, 30 min.- vaizdinės medžiagos peržiūra, 15 min- .supažindinimas su Lietuvos sporto muziejaus ekspozicija, dalyvavimas viktorinoje.

Tautinė olimpiada Kaune, 1938 m


Tautinė olimpiada tarpukaryje buvo surengta Lietuvoje. Joje dalyvavo nemažas būrys išeivijos lietuvių sportininkų (iš okupuoto Vilniaus krašto, JAV, Didžiosios Britanijos, Brazilijos). Lietuvoje gyvenantiems sportininkams buvo ne tik proga varžytis stadiono takeliuose, bet ir bendrauti, užmegzti naujas pažintis. Atidarydamas  olimpiadą LR prezidentas A.Smetona kalbėjęs: ,,Ši tautinė olimpiada yra pirma, po jos reikia laukti kitų. Taigi tikimės, kad būsimoms mūsų olimpiadoms nebetrūks ir tautinio meno šakų“. Programos trukmė – 45 min.: 15min.-1938 m. Tautinės olimpiados filmo peržiūra; 30 min. - supažindinimas su Lietuvos sporto muziejaus ekspozicija.

Lietuvos cirkas: raida ir žymiausi atstovai


Cirkas – pramoginio meno šaka, pagrįsta jėgos ir miklumo demonstravimu, ekscentrika, dresuotų gyvunų atrakcijonais; tai cirko vaidinimus rengianti organizacija; tai pastatas (patalpa), kur šie vaidinimai vyksta. Cirkas – fantazijų įkūnijimo menas, skatinantis kiekvieną mūsų siekti lankstumo,vikrumo, harmonijos ir grožio. Programos trukmė 1 val.30 min.: teorinė dalis - 20 min.; kino kronikos peržiūra - 30 min.; cirko ekspozicijos peržiūra - 20 min.; viktorina temos klausimais - 20 min.